0505458968 לתיאום פגישה

חיפוש באתר

זה לא התיאבון, זה הטסטוסטרון


מחקר חדש הראה שטיפול בזריקות טסטוסטרון ארוכות טווח (Nebido) הביא להפחתה משמעותית במשקלם של המטופלים ולירידה בהיקף ההשמנה הבטנית

ירידה הדרגתית ברמות הטסטוסטרון בגוף היא חלק טבעי מתהליך ההזדקנות. 
הפרשת הטסטוסטרון הולכת ופוחתת כבר מגיל 30 אולם החל מגיל 50 חלה ירידה משמעותית בייצורו בגוף בשיעור של כ-1%-2% בשנה. 
ירידה זו מוגדרת כנורמלית, אולם יש גם שיעור מסוים של גברים הסובלים מירידה מופרזת בשיעור הטסטוסטרון, מחוץ לתחום הנורמלי: בגילים 50-60, כעשרה אחוזים מהגברים נמצאים בחסר; מעל גיל 20% ,60 מהגברים מצויים בחסר. 
ההערכות הן כי באופן כללי בכל רגע נתון כ-30% מאוכלוסיית הגברים סובלים מחוסר בטסטוסטרון.
ירידה כזו ברמות הטסטוסטרון מביאה איתה גם בעיות בריאותיות לא מבוטלות. הבעיה המשמעותית ביותר מבחינת השפעתה על הבריאות היא תסמונת מטבולית (קבוצת מדדים המהווים גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם, ביניהם השמנה בטנית, יתר לחץ דם, עלייה ברמת הטריגליצרידים). 
בנוסף, סובלים הגברים גם מאובדן מאסת שריר, עייפות, השמנה, חוסר חיוניות, דיכאון, ירידה בצפיפות העצם, בעיות זיקפה, אובדן שיער, ירידה בחשק המיני, גלי חום ועוד. 
ניתן לטפל בחסר הורמונלי באמצעות ג'לים למריחה יומית או זריקות טסטוסטרון. 
הטיפול החדשני ביותר לטיפול בתופעה הוא באמצעות נבידו (Nebido) - זריקות טסטוסטרון קבועות אחת ל- 3 חודשים. 
עליית רמת הטסטוסטרון בדם באמצעות טיפול תרופתי זה תשפר את הסימפטומים ובסופו של דבר תביא להטבה במצבו הבריאותי של המטופל.

הטיפול בבעיית חוסר בטסטוסטרון הוא קריטי מבחינה בריאותית, אולם יש לו גם "תופעת לוואי" משמחת נוספת: הרזיה של המטופלים, במיוחד באזור הכרס הבעייתית.
מחקר חדש שהוצג בכנס השנתי שלICAO (International Congress on Abdominal Obesity) מראה כי טיפול בטסטוסטרון במשך למעלה מארבע שנים הוביל להפחתת משקל משמעותית וירידה ניכרת בהיקף המותניים בגברים שסבלו מחוסר בטסטוסטרון.
השמנה היא אחת המגפות הקשות בעולם המודרני והשמנה ביטנית, האופיינית לגברים הסובלים מחסר בטסטוסטרון, מהווה גורם סיכון משמעותי לארועים לבביים.
החולים שהשתתפו במחקר היו 130 גברים שפנו לאורולוג בכדי לטפל בבעיות בתפקוד המיני. 
הם הופנו לקבלת טיפול בזריקות טסטוסטרון הניתנות אחת לשלושה חודשים (Nebido). לצד השיפור בסימפטומים של בעיית חוסר בטסטוסטרון, נמצא גם כי החולים ירדו במשקל - תופעה שלא הייתה צפויה באופן כל כך משמעותי או מכוונת כחלק משאלת המחקר המרכזית. 
החוקרים עקבו אחר 130 גברים שאובחנו עם רמות טסטוסטרון נמוכות ועם הפרעות בתפקודי זיקפה. 
החוקרים מדדו את המשקל והיקף המותניים בתחילת המחקר ועם כל טיפול נוסף בזריקות. מהמעקב עלה כי חלו שינויים משמעותיים במדדים רבים, כולל משקל הגוף, היקף המותניים, אחוז הירידה במשקל ומדד מסת הגוף.
באופן ספציפי, החוקרים מצאו כי משקל הגוף הממוצע ירד מתחילת המחקר ועד לביקורת האחרונה (כעבור 5 שנים) ב-14.3 ק"ג, כאשר בשני חולים נרשמה ירידה של למעלה מ-40 ק"ג במשקל. אחוז הירידה במשקל עמד בממוצע של 13.0%, כאשר מדד מסת הגוף ירד בממוצע ב-4.5 נקודות והירידה בהיקף המותניים עמדה בממוצע של 11 ס"מ. שני הסברים אפשריים לתופעה הזו: האחד, שחוסר בטסטוסטרון גורר איתו ירידה משמעותית באנרגיה, במוטיווציה וברמת האקטיביות, ולכן כשהנושא מטופל ורמת הטסטוסטרון תקינה, יש עלייה במוטיווציה לפעילות גופנית, ועלייה ברמת האקטיביות. 
השני, השפעה מעגלית של הטיפול על ההשמנה וההיפך: ידוע שעודף שומן מדכא את ייצור הטסטוסטרון בגוף. כאשר מתחילה ירידה במשקל פוחת דיכוי הטסטוסטרון בגוף. 
הסבר נוסף – השמנה היא גם תוצר של חסר בטסטוסטרון. 
בגברים שמנים עם השמנה בטנית, שכיח לגלות חסר בטסטוסטרון ולכן הטיפול בו גם משפר המצב שלהם בצורה קיצונית יותר.

 שעות קבלה

ראשון
גברים/נשים/זוגות בתיאום מראש
 
 שני ורביעי
מרחב נשים
9:00am - 1:00pm
 
 שלישי וחמישי
מרחב גברים
8:00am - 7:30pm
 
 

 פגישת היכרות ואבחון

לתאום פגישת אבחון אנא התקשרו או שלחו את פרטי הקשר ונחזור בהקדם

0505458968
 

 תיאום תור

לתאום טיפול ותור דחוף אנא צרו קשר למזכירות
לתיאום תור
 

קבלו מידעון חודשי לגבי חידושים והתפתחויות בתחום